ARES 12
Pena vs Boudegzdame
- DAYS - HOURS - MINUTES - SECONDES
Buy a ticket

Main card

Light Heavyweight

Round 3
Time --
Method ud
Ildemar Alcantara

Ildemar Alcantara

“Marajó”
N/A Age N/A
6'2'' Height (ft) 6'1''
26-16-0 Records (w-l-d) 13-1-0

Laurynas Urbonavicius

“Captain Lithuania”
Laurynas Urbonavicius Winner

Heavyweight

Round 2
Time 01:20
Method TKO
Sofiane Boukichou

Sofiane Boukichou

“El Torro”
N/A Age N/A
6'3'' Height (ft) 6'4''
9-5-0 Records (w-l-d) 3-1-0

Oumar Kane

“Reug Reug”
Oumar Kane Winner

Bantamweight

Round 3
Time --
Method UD
Marcos Breno

Marcos Breno

N/A Age N/A
5'5'' Height (ft) 5'6''
15-2-0 Records (w-l-d) 18-3-0

Taylor Lapilus

“Double Impact”
Taylor Lapilus Winner

Middleweight

Round 2
Time 02:04
Method SUB
Gregory Babene

Gregory Babene

“Blade”
Winner
N/A Age N/A
6'0'' Height (ft) 6'1''
22-11-0 Records (w-l-d) 22-7-0

Glenn Sparv

“Teddy Bear”
Glenn Sparv

Welterweight

Round 1
Time 04:27
Method TKO
Nassourdine Imavov

Nassourdine Imavov

“The Sniper”
Winner
N/A Age N/A
6'3'' Height (ft) 6'3''
12-3-0 Records (w-l-d) 9-2-0

Jonathan Meunier

“District”
Jonathan Meunier

Lightweight

Round
Time 04:49
Method TKO
Damien Lapilus

Damien Lapilus

“The Walking Dead”
Winner
N/A Age N/A
5'8'' Height (ft) 5'8''
20-14-3 Records (w-l-d) 14-6-0

Lukasz Sajewski

“Wookie”
Lukasz Sajewski

Welterweight

Round 1
Time 2:05
Method SUB
Godofredo Castro De Oliveira

Godofredo Castro De Oliveira

“Pepey”
N/A Age N/A
5'7" Height (ft) 5'10"
14-7 Records (w-l-d) 16-1-0

Abdoul Abdouraguimov

“Lazy King”
Abdoul Abdouraguimov Winner

Heavyweight

Round 3
Time 5:00
Method MD
Danilo Suzart

Danilo Suzart

“Dan”
Winner
N/A Age N/A
6'0'' Height (ft) N/A
9-1 Records (w-l-d) 5-2-0

Benjamin Šehić

“Benho”
Benjamin Šehić

Light Heavyweight

Round 3
Time 5:00
Method UD
Oumar Sy

Oumar Sy

Winner
N/A Age N/A
6'5" Height (ft) 6'5"
6-0 Records (w-l-d) 3-2-0

Paulin Begai

“Le Chaat”
Paulin Begai

Welterweight

Round 1
Time 0:56
Method KO
Juan Manuel Suarez

Juan Manuel Suarez

“Juanma”
N/A Age N/A
5'11" Height (ft) 5'11"
25-10 Records (w-l-d) 10-3

Muslim Tulshaev

Muslim Tulshaev Winner

Prelims

Bantamweight

Rizlen Zouak

Rizlen Zouak

“The lioness of the atlas”
N/A Age N/A
5'5'' Height (ft) 5'8''
7-5-0 Records (v-d-n) 5-1-0

Jamila Sandora

“Musa do Vasco”
Jamila Sandora

Heavyweight

Round 2
Time 04:16
Method TKO
Matunga Djikasa

Matunga Djikasa

“HHH Power”
N/A Age N/A
6'4'' Height (ft) 6'4''
6-3-0 Records (v-d-n) 15-5-0

Josh Parisian

Josh Parisian Winner

Flyweight

Round 1
Time 4:12
Method TKO
Dorota Norek

Dorota Norek

N/A Age N/A
5'2" Height (ft) N/A
6-3 Records (v-d-n) 5-0

Ivana Siric

Ivana Siric Winner

Heavyweight

Round 2
Time 1:35
Method Submission
Mraz Avdoyan

Mraz Avdoyan

Winner
N/A Age N/A
N/A Height (ft) N/A
3-0 Records (v-d-n) 4-3

Ben Adwubi

Ben Adwubi

Flyweight

Round 1
Time 3:09
Method KO
Alexandra Tekenah

Alexandra Tekenah

Winner
N/A Age N/A
5'7" Height (ft) N/A
3-1-0 Records (v-d-n) 0-1

Iris Marmouset

Iris Marmouset

Heavyweight

Round 2
Time 2:10
Method TKO
Alpha Cissokho

Alpha Cissokho

Winner
N/A Age N/A
N/A Height (ft) 6'0''
1-1-0 Records (v-d-n) 1-1

Wernei Cardoso

Wernei Cardoso

Early prelims

Lightweight

Round 3
Time --
Method UD
Baba Nadjombe

Baba Nadjombe

“Zeus”
N/A Age N/A
5'10'' Height (ft) 5'6''
7-4-0 Records (v-d-n) 12-1-0

Mairon Santos

“A Lenda”
Mairon Santos Winner

Middleweight

Round 3
Time --
Method SD
Eslam Syaha

Eslam Syaha

“The Ironman”
N/A Age N/A
6'0'' Height (ft) 5'11'
13-2-0 Records (v-d-n) 8-1-0

Djati Melan

Djati Melan Winner

Photogallery